Персональная страница декана
Управление проектами реконструкции на основе артефактных платформ
ЮН Харитонов
Авиационно-космическая техника и технология, 189-192
72008 Объекты портовой инфраструктуры Украины: состав судов и плавсредств портофлота
ЮН Харитонов, ВИ Шалухин
Shipbuilding & marine infrastructure, 23-27
42014 Структура и содержание базы данных о команде проекта реконструкции систем теплоснабжения
ЮН Харитонов, ЕВ Елгина
Восточно-Европейский журнал передовых технологий, 54-56
32011 Управление проектами реконструкции систем теплоснабжения: классификация проектов
ЮН Харитонов
Коммунальное хозяйство городов, 136-141
22009 Система индикаторов для принятия решения о реконструкции энергетических комплексов
ЮН Харитонов
Авиационно-космическая техника и технология, 221–225-221–225
22007 Трансграничное сотрудничество: моделирование проектных решений при реконструкции муниципальных систем теплоснабжения
ЮН Харитонов
Технологический аудит и резервы производства, 40-44
12015 Информационная поддержка проектов энергосбережения
ЮН Харитонов, МЮ Подаенко, ГВ Фоменко
Енергоефективність в будівництві та архітектурі, 276-280
12013 Унификация процессов управления проектами реконструкции систем централизованного теплоснабжения
ЮН Харитонов
Управління розвитком складних систем, 75-78
Предварительное моделирование систем теплоснабжения при управлении проектами реконструкции
ЮН Харитонов
Коммунальное хозяйство городов, 382-387
12008 Выбор стратегии реконструкции сложных технических систем
ЮН Харитонов
Авиационно-космическая техника и технология, 192–194-192–194
12007 Моделювання інформаційної платформи управління проектами розвитку портової інфраструктури
ЮМ Харитонов, БМ Гордєєв, БВ Бердинських далі
Сфера научных интересов:
Основная научная область: Инженерные науки — Машиностроение .
Управление проектами и программы реконструкции муниципальных систем теплоснабжения.
WEB-страничка декана факультета специально разработана, чтобы помочь вам в решении вопросов, связанных с обучением на факультете, кроме того, чтобы поддержать вас по любым личным вопросам.
«Правильные и своевременные консультации очень важны для студентов, когда они изучают специализацию и думают о возможности будущей карьеры. У нас есть много направлений, которые помогают гарантировать, что все студенты ФМИ смогут легко найти поддержку в обществе сотрудников ».
Задать свой вопрос декану факультета можно тут заполнив обязательные поля.
Контактная информация
Украина,Николаев Кузнечная 5, ЦПИвЭ, (НУК). +380634928457
Навчально-науковий центр морської інфраструктури
Понеділок - п'ятниця
8:00 – 18:00
+38 (067) 28-13-550
Машинобудівний навчально-науковий інститут
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова
1-5
У житті людини приходить час, коли прийняття рішення про отримання вищої освіти (читай - вибір життєвого шляху) набуває особливої актуальності.
2021
АБІТУРІЄНТ
ЗАСАДИ
Як і раніше, питань виникає дуже багато, а рішення, зрештою, на найближчу перспективу, буде одне. Спробую допомогти абітурієнтові в рішенні даного питання, наскільки це вдасться, на основі висвітлення перспективних освітніх програм, які «культивуються» в ННЦМІ Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (НУК).
2-5
БУДЕМО ЗНАЙОМІ!
Аналіз ринку праці, як в Україні, так і за кордоном призвів до того, що в 2013 році в університеті був створений факультет морської інфраструктури. Факультет був орієнтований на підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних реалізувати комплекс системних задач розвитку морської інфраструктури, як в Україні, так і за кордоном шляхом впровадження сучасних технологій проектування, методів і моделей управління, підвищення енергетичної ефективності та екологічної безпеки з урахуванням проблем і особливостей соціально-економічного розвитку регіонів. Сьогодні ННЦМІ це сучасний науково-освітній комплекс, до складу якого входять спеціалізації : морська логістика, системотехніка морської інфраструктури та енергетичного менеджменту.
Науковий потенціал
02
Підготовка фахівців різного рівня (бакалаври, магістри) проводиться за наступними спеціальностями: ); 144 - Теплоенергетика (спеціалізація - Енергетичний менеджмент); 135 - Суднобудування (спеціалізація - Системотехніка об’єктів морської інфраструктури); 073 - Менеджмент (спеціалізація - Логістика).
3-5
01
Науковий потенціал ННЦМІ це 5 професорів, докторів технічних наук, 5 доцентів, кандидатів технічних наук, 4 старших викладача, 5 здобувачів наукових ступенів. В структурі центра є Науково-дослідний інститут інфраструктурних проектів, Центр прикладних досліджень в енергетиці та Центр прикладних проблем регіонального розвитку. Навчально-наукові лабораторії ННЦМІ оснащені сучасним обладнанням, програмними продуктами, які забезпечують не тільки підготовку фахівців високого рівня, але і виконання науково-дослідних і проектних робіт різного цільового призначення.
03
Деякі спеціалізації центра є унікальними. Так, підготовка за спеціалізацією «Системотехніка об’єктів морської інфраструктури» ведеться в Україні лише в ННЦМІ НУК, а підготовка за спеціалізацією «Енергетичний менеджмент» в Миколаївській області – тільки у нас.
04
Cпеціальності, за яким ведеться підготовка , потребують сучасні та перспективні ринки праці не тільки нашої держави, а й закордонні.
Закономірним буде питання про те, наскільки освітні програми підготовки фахівців відповідають сучасним освітнім трендам, які можливості працевлаштування випускників як за кордоном, так і в межах держави, скільки коштують освітні послуги і багато інших.
4-5
Думаю, що всі погоджуються з моїм переконанням, що перепусткою в майбутнє є знання. Майбутнє - це ера цифровізації, ера використання у всіх сферах життя комп'ютерної техніки.
Кожна з освітніх програм враховує цей світовий тренд, а в залежності від спеціальності (спеціалізації) випускники опановують не тільки необхідні знання в базовій теоретичній і практичній підготовці, а й унікальні знання в предметній області їх комп'ютерного забезпечення.
З огляду на специфіку ННЦМІ, підготовка фахівців проводиться в рамках світових трендів: технологічних платформ Shipbuilding 4.0, SmartPort, BIM-технологій, технологій Е - менеджменту, морського просторового планування, розвиток яких активно підтримуються потенційними замовниками випускників.
Оволодіння цими знаннями дозволить дистанційно працювати як в країні, так і за її межами.
Тезово про кожну із спеціальностей (спеціалізацій). Останнім часом питання ефективного управління енергетичними ресурсами в різних галузях господарювання актуальні для всіх країн світу. Це визначило необхідність підготовки висококласних фахівців, в тому числі, керівників верхнього рівня в ієрархії управління енергетичними системами в рамках спеціалізації: «Енергетичний менеджмент».
Майбутні випускники набудуть знань в галузі: моделювання енергетичних систем та їх елементів; організації та проведення енергетичних обстежень; формування та постановки системи енергетичного менеджменту на підприємствах; управління проектами і програмами модернізації та реконструкції систем енергопостачання і енергоспоживання; проведення науково-дослідних робіт в галузі прикладних проблем енергетики та багато іншого.
Це основні напрямки підготовки для магістерського рівня, рівень бакалавра передує магістерській підготовці та забезпечує базові теоретичні знання і практичну підготовку в даному напрямку.
Попит на фахівців даної спеціалізації високий як на малих підприємствах, так і на високо енергоємних.
Для отримання можливості вести приватний бізнес, в тому числі, підвищувати свою кваліфікацію, в центрі на основі наказу Державного комітету з енергоефективності та енергозбереження України діє спеціалізована комісія з сертифікації фахівців в області енергетичного менеджменту.
Сертифіковані спеціалісти реєструються в республіканській базі даних, і тільки вони мають право брати участь в численних тендерах, пов'язаних з проектами і грантовими програмами підвищення енергоефективності та енергозбереження.
Діапазон працевлаштування фахівців великий: органи державного і місцевого самоврядування, підприємства та організації систем енергопостачання, енергоспоживання.
В Україні, тільки в ННЦМІ НУК, можна пройти навчання за спеціалізацією: «Системотехніка об'єктів морської інфраструктури». Спеціалізація орієнтована, в основному, на управління процесами експлуатації, модернізації та реконструкції портової інфраструктури на основі технологічних платформ SmartPort, технологій Е - менеджменту і морського просторового планування, що активно розвиваються за кордоном.
На мій погляд, в умовах зростаючої ролі морських і річкових портів спеціалізація дуже перспективна. Слід зазначити, що освіту за даною спеціалізацією вже отримали представники ТОП-менеджменту ряду портів України та суднобудівних підприємств.
Особливе місце в підготовці фахівців в ННЦМІ займає морська логістики, спеціалізація - «Логістика».
У сферу управління професійної діяльності випускників входять питання управління матеріальними, інформаційними, фінансовими потоками підприємств і організацій різних галузей господарювання, в тому числі, з огляду на спеціалізацію, підприємств морегосподарського комплексу.
Основу освітньої програми становлять дисципліни логістичного менеджменту, проектування логістичних систем, управління ланцюгами поставок, інформаційні системи і технології в логістиці, оптимізаційні моделі транспортної логістики, кластерні моделі водного транспорту і багато інших. Той, хто хоч частково знайомий з даною спеціалізацією знає, що його чекають прекрасні перспективи при працевлаштуванні.
Інструментальним арсеналом інформаційних технологій слід вважати комп'ютерні системи, які в сучасному розумінні являють собою єдине ціле технічного обладнання та програмного забезпечення.